Konserwacja Wiatrówki

11.Jak konserwować wiatrówkę?

Aby sprzęt służył nam długo i był w pełni sprawny trzeba o niego odpowiednio dbać. Dotyczy to także wiatrówek. Podstawowa konserwacja powinna obejmować:

- regularne czyszczenie wnętrza lufy. W tym celu należy użyć wyciorów mosiężnych lub tych pokrytych włosiem. Odradza się stosowanie wyciorów metalowych ponieważ mogą zniszczyć przewód lufy.

- smarowanie komory sprężania, które powinno się wykonywać co kilka tysięcy wystrzałów. Czynność tę należy wykonywać w momencie, gdy nasza wiatrówka jest naciągnięcia i zabezpieczona. Lufa skierowana skośnie do góry pozwoli na równomierne dotarcie oleju do wszystkich krawędzi tłoka. Aby rozprowadzić go wzdłuż cylindra należy kilkakrotnie przesunąć tłok dźwigni naciągu. Uwaga, zadbajmy o to, aby nie użyć zbyt dużej ilości oleju. Pierwszy wystrzał należy przeprowadzić kilka godzin po smarowaniu wiatrówki.

- konserwację zewnętrznych powierzchni wiatrówki, szczególnie elementów metalowych mogących ulec korozji. W tym celu warto zastosować specjalny smar zabezpieczający i antykorozyjny.

- oksydowanie, czyli pokrywanie części metalowych cienką warstwą ich tlenków, co nie tylko zabezpiecza je przed korozją, ale również nadaje broni pożądany wygląd. Proces ten przeprowadzany jest metodą chemiczną bądź elektrolityczną.

Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie