Wiatrówki PCP

7.Czym się różnią wiatrówki PCA i PCP?


Wiatrówki PCA (Pre Charged Air), potocznie zwane „pompkami” ze względu na to, że śrut wystrzeliwany jest przy użyciu sprzężonego powietrza. Aby oddać strzał należy wykonać 5 ruchów pompką, czyli dźwignią znajdującą się pod lufą wiatrówki.

Wiatrówka PCA łączy w sobie zalety wiatrówek PCP (brak odrzutu oraz możliwość łatwego i precyzyjnego strzelania), na CO2 (lekkość) i sprężynowych (niskokosztowa obsługa). Jednak stosowanie pompki jest zdecydowanie czasochłonne i nie każdemu takie rozwiązanie będzie odpowiadać. Nie bez znaczenia jest jednak wpływ jaki mamy na moc oddawanego strzału, która zależy od ilości wytworzonego sprzężonego powietrza np. do strącenia celu oddalonego o 5-10 metrów może wystarczyć już jedno- lub dwukrotny ruch pompką.

Wiatrówka PCP (Pre Charged Pneumatic) także napędzana jest sprzężonym powietrzem. Różnica polega na tym, że nie wytwarzamy go sami przy użyciu pompki. W tym przypadku sprzężone powietrze znajduje się w specjalnym kartuszu umiejscowionym przeważnie pod lufą wiatrówki.  Pojemność zbiornika pozwala na oddanie nawet kilkudziesięciu strzałów bez konieczności doładowania.

Największą zaletą wiatrówek PCP jest ich doskonała celność, nieporównywalna do żadnego innego typu wiatrówki. Nie mniej istotna jest również ich duża moc oraz całkowity brak odrzutu – korzystnie wpływa to na komfort strzelania. Wszystkie te zalety wiążą się z wysoką ceną wiatrówki. Dodatkowo niezbędne jest zaopatrzenie się w butlę nurkową o ciśnieniu 200-300 barów lub specjalną pompkę, które będą nam niezbędne do ładowania zbiornika ze sprzężonym powietrzem.

Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie