Naciąg Wiatrówki

5.Jaką wybrać wiatrówkę: klasycznie łamaną czy z bocznym lub dolnym naciągiem?


Najbardziej popularnym oraz najłatwiejszym w obsłudze sposobem naciągu jest ten, który stosuje się w wiatrówkach klasycznie łamanych. W tym przypadku sprężynę naciągamy „łamiąc” lufę. Dzięki powstałej w ten sposób pozycji uzyskujemy łatwy dostęp do miejsca, w którym należy umieścić śrut. Po złożeniu lufy wiatrówka jest gotowa do strzału.

Wiatrówka klasycznie łamana ze względu na prostotę obsługi jest doskonała dla początkujących. Jednak jej wadą jest stosunkowo niska wytrzymałość – przy długim i częstym strzelaniu nieustanna praca lufy może skutkować spadkiem celności.

W wiatrówkach z dolnym lub bocznym naciągiem sprężyna jest napinana przy użyciu specjalnej dźwigni, umieszczonej pod lufą lub z boku łoża. Dzięki stałej lufie takie wiatrówki są o wiele bardziej wytrzymałe i znacznie dłużej zachowują celność. Wielką zaletą, zwłaszcza wiatrówek z bocznym naciągiem, jest możliwość przeładowania w pozycji leżącej. Są jednak nieco niewygodne w obsłudze ze względu na trudności w załadowaniu śrutu.

Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie