Jaka Wiatrówka

2.Wiatrówka – lepsza długa (karabinek) czy krótka (pistolet)?


Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od tego, do jakiego strzelania ma służyć wiatrówka. Inny typ będzie nam potrzebny do precyzyjnego strzelania na długich odległościach, a inny w przypadku celowania do większych obiektów na krótkich dystansach.

Karabinek, czyli wiatrówka długa, charakteryzuje się większą precyzją na dużych odległościach, celnością oraz dużą mocą (dzięki temu wystrzeliwany śrut ma większe możliwości przebijania celu). Dodatkowo ze względu na swoją budowę taka wiatrówka pozwala przyjąć odpowiednią pozycję strzelecką nawet osobie początkującej. Będzie to więc doskonała propozycja dla osób pasjonujących się sportowym strzelaniem do celu. Jednak spore gabaryty i znaczna waga karabinka sprawiają, że taką wiatrówkę trudniej transportować i przydać nam się może specjalny pokrowiec.

Jeżeli bardziej interesuje nas strzelanie na krótkich dystansach np. do puszek i nie zależy nam na wysokiej strzelności, wówczas lepszym wyborem będzie krótka wiatrówka, czyli pistolet sprężynowy lub na CO2. Charakteryzują się one niezwykle wysoką szybkostrzelnością , co umożliwia opróżnienie magazynku tak szybko, jak szybko jesteśmy w stanie naciskać spust. Niektóre modele stanowią niemal wierną replikę prawdziwej broni palnej, przez co strzelanie jest bardziej atrakcyjne i realistyczne. Na dodatek transport takiej wiatrówki nie stanowi żadnego problemu, choć opcjonalnie możemy dokupić do niej niewielki futerał.

Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie