WYKRYWACZ

1.Działanie wykrywaczy metali opiera się na pomiarze wpływu metali na pole elektromagnetyczne, które jest sztucznie generowane przez sondę detektora. W chwili, gdy odnajdziemy jakiś skarb, np. monetę, zostanie nam to w odpowiedni sposób zasygnalizowane.

Reakcja wykrywacza zależy od właściwości odnalezionych metali, czyli ich przenikalności magnetycznej. Na tej podstawie wyróżnić możemy diamentyki (złoto, srebro, miedź), paramagnetyki (aluminium) oraz ferromagnetyki (żelazo, kobalt, nikiel). Dzięki temu rozróżnieniu w nowoczesnych detektorach istnieje możliwość ustawienia „dyskryminacji”, dzięki czemu nieinteresujące nas metale będą ignorowane.

W idealnych warunkach detektor powinien reagować wyłącznie wtedy, gdy pole elektromagnetyczne przenikające do ziemi natrafi na jakiś metal. W rzeczywistości, dzięki obecnym w glebie minerałom, jest ono w niewielkim stopniu stale zakłócane. Mało tego, trzeba pamiętać, że stopień mineralizacji gleby jest różny w zależności od jej rodzaju, dlatego problemu zakłóceń nie da się łatwo wyeliminować. Jednak do pewnego stopnia jest to możliwe.

Nowoczesne i bardziej rozbudowane wykrywacze posiadają układy, które są w stanie śledzić na bieżąco stopień mineralizacji gruntu, co umożliwia częściową lub całkowitą kompensację.

W tej kategorii nie ma produktów
Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni