Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1309EQ2

Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Producent:
Cena dostawy: 0
Poczta Polska:
0
Kurier DHL:
0
Paczkomaty 7/24:
0
Odbiór Osobisty:
0
Poczta Polska (Pobranie):
0
Kurier DHL ( Pobranie):
0
Paczkomaty 7/24 (Pobranie):
0
Cena: 679.00
Brak towaru
Powiadomienie zostało aktywowane. Na podany adres e-mail[[EMAIL]] zostanie wysłana informacja, gdy produkt będzie dostępny w sklepie. Powiadom gdy produkt będzie dostępny
Wpisz swój e-mail:
Udostępnij:

 

Teleskop Sky-Watcher BK1309EQ2 to jedna z ciekawszych propozycji dla miłośników astronomii, która wprowadzi w zachwycający świat nocnego nieba. Przyrząd ten stanowi bezkompromisowe połączenie możliwości obserwacyjnych oraz mobilności. Sztywna, lekka i zwarta aluminiowa konstrukcja statywu w połączeniu z głowicą paralaktyczną typu EQ2 zapewnia komfort prowadzenia obserwacji wizualnych, a tuba optyczna o średnicy 130 mm i ogniskowej 900 mm umożliwi odkrywanie wielu zachwycających swym pięknem obiektów astronomicznych!

 

image

 

 

Duża jasność teleskopu o światłosile równej F/6,9 zapewnia wszechstronność zastosowań obserwacyjnych: od obiektów mgławicowych (galaktyki, mgławice planetarne) poprzez śledzenie komet regularnie odwiedzających nasze niebo, po obserwacje planetarne. Przy jego użyciu szczegóły powierzchni Księżyca ("morza", "lądy", kratery czy pasma gór) będą sprawiały wrażenie "na wyciągnięcie ręki", a planety Układu Słonecznego będą ukazywały swoje tarcze z detalami powierzchni.

image

Dzięki zdolności rozdzielczej na poziomie zaledwie 1,1 sekundy łuku (kilkadziesiąt razy lepszej od ludzkiego oka) odkryjemy szczegóły niedostrzegalne nawet przez największe lornetki! Przy zastosowaniu dołączonej soczewki Barlow'a i krótszego okularu niezapomniane staną się obserwacje planet. Uzyskane w takiej konfiguracji 180-krotne powiększenie w dużych szczegółach ukaże fazy Wenus, detale powierzchni Marsa podczas opozycji, a charakterystyczne twory na powierzchni gazowych planet-olbrzymów: Jowisza (wraz z jego księżycami) oraz Saturna jego majestatycznymi pierścieniami pozostawią niezapomniane wrażenia na wiele lat! Równie bajecznie będą prezentować się w polu widzenia gromady gwiazd, które w przeciwieństwie do "mgiełek" widzialnych przy użyciu lornetek, nagle zaprezentują się w postaci skupiska pojedynczych gwiazd.

imageWygodę obserwacji gwarantuje zastosowanie solidnej głowicy paralaktycznej EQ2 z mikroruchami, która pozwala wygodnie śledzić pozorny ruch dobowy nieba. Pokrętła mikroruchów wykonane są na półelastycznych wężykach minimalizujących drgania wprowadzane przez użytkownika w trakcie pracy. Po odpowiednim rozstawieniu zestawu i zorientowaniu na północny biegun nieba, wystarczy regulować tylko jedną osią obrotu, aby stale utrzymać cel w polu widzenia. Ponadto producent dla zwiększenia komfortu obserwacji przewidział możliwość rozbudowania zestawu o zmechanizowany napęd elektryczny.

image

Dla ułatwienia naprowadzania teleskopu na cel przyrząd wyposażono w przydatny szukacz o parametrach 6x24, natomiast półeczka znajdująca się na rozpórkach nóg statywu, poza zwiększeniem stabilności, pozwala na komfortowe przechowywanie podzespołów w zasięgu ręki podczas prowadzenia obserwacji.


image

Wraz z teleskopem otrzymają Państwo komplet okularów astronomicznych o znormalizowanej średnicy 1,25 cala i ogniskowych 10 oraz 25 mm. Dzięki nim uzyskamy 90- oraz 36-krotne powiększenia przydatne do obserwacji obiektów o większych rozmiarach. Dodatkowa soczewka Barlow'a podwoi wartości uzyskiwanych powiększeń, czyniąc tym samym z teleskopu zaawansowane urządzenie do obserwacji planetarnych.

 

image


Należy jednak pamiętać, iż instrument daje obraz rzeczywisty odwrócony i w przypadku obserwacji naziemnych może być potrzebne zaopatrzenie się w opcjonalny "odwracacz obrazu", dzięki któremu uzyskamy obraz prosty, do którego przywykliśmy.UWAGA!
OD 1 LIPCA 2015 GWARANCJA NA TELESKOPY SKY-WATCHER I CELESTRON WYNOSI 3 LATA!


Ważne:
Niniejszy przyrząd optyczny skupia dużą ilość światła i nigdy nie należy prowadzić nim bezposrednich obserwacji Słońca gdyż grozi to częściową lub całkowitą utratą wzroku! W tym celu należy zaopatrzyć się we właściwe filtry słoneczne lub stosować metodę projekcji okularowej.

Specyfikacja
układ optyczny Newton (reflektor)
średnica zwierciadła 130 mm
długość ogniskowej 900 mm
światłosiła f/7
zasięg 13,3 mag
wyciąg okularowy 1,25"
montaż paralaktyczny EQ2
statyw aluminiowy LT1
wymiary tuby optycznej 17x84 cm
wysokość statywu 71-123 cm
waga netto 13 kg
waga brutto (spakowany) 19 kg
wymiary spakowanego teleskopu 96x43x30 cm
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:
Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni