RODZAJE LORNETEK

RODZAJE LORNETEK

2. W zależności od sposobu w jaki względem siebie są ustawione pryzmaty wyróżnić możemy dwa najpopularniejsze typy: lornetki typu dachowopryzmatycznego (dachowe, roof) oraz lornetki typu porropryzmatycznego (porro).

Lornetka dachowa (roof) charakteryzują się tym, że jej obiektywy oraz okulary są ustawione równolegle wobec siebie. Dodatkowo lornetki te są wyposażone w wewnętrzny system ogniskowania, dzięki czemu jedynym ruchomym elementem znajdującym się na zewnątrz korpusu jest pokrętło regulacji ostrości. Taka budowa umożliwia nie tylko skonstruowanie lornetki o poręcznych gabarytach, ale też stworzenie sprzętu, który będzie całkowicie zabezpieczony przed działaniem wody (również przed wewnętrznym skraplaniem się wilgoci), pyłu oraz drobnoustrojów.

Lornetka typu Porro charakteryzuje szczersze rozstawienie obiektywów względem okularów. Dzięki temu uzyskany obraz jest bardziej stereoskopowy (trójwymiarowy). Posiadają one zewnętrzny system ogniskowania, co wiąże się z trudnościami w idealnym uszczelnieniu lornetki oraz większą skłonnością do uszkodzeń mechanicznych.

Sortuj według:
Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni