KARABINKI

KARABINKI

Wiatrówki karabinki sprężynowe są absolutnie podstawowymi i najbardziej znanymi modelami wiatrówek. Stosowne są w nich proste, znane od lat rozwiązania, bez dodatkowych komplikacji i zastosowania zdobyczy technologicznych, jak napędy elektryczny, czy zasilanie kapsułami CO2.

Cechą charakterystyczną dla karabinka sprężynowego jest fakt, że po oddaniu strzału, każdorazowo jesteśmy zmuszeni do załadowania kolejnego śrutu, co może okazać się nieco problematyczne przy dłuższym treningu strzeleckim. Jednocześnie zaletą tych broni jest fakt, że nie jesteśmy zmuszeni do kupowania kapsuł CO2, ani innych dodatków niezbędnych do oddawania strzałów. Tak naprawdę wystarczy nam karabinek, śrut o kalibrze zgodnym z tym, który występuje w broni (tu do wyboru mamy śruty płaskie, grzybkowe, a także stożkowe) oraz smar przydający się do konserwacji broni.

 

Sposoby ładowania karabinka sprężynowego:

1.Łamanie lufy 
Rozwiązanie polegające na złamaniu lufy i umieszczeniu w niej śrutu. Najpopularniejsze, szybkie w obsłudze. 
2.Przez dźwignię pod lufą 
Ten sposób ładowania oferowany jest w modelach, które zostały wyposażone w dodatkową „rurkę” pod lufą. W wielu przypadkach metoda określana jest także jako ładowanie przez naciąg dolny. 
3.Przez dźwignię z boku cylindra 
Czyli naciąg boczny działający w sposób zbliżony do naciągu dolnego.

 

Jaki sposób ładowania wiatrówki sprężynowej wybrać?

Klasycznie łamana lufa jest najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem, jednak może utracić celność po ogromnej liczbie złamań lufy. Zdecydowanie bardziej wytrzymałe są wiatrówki z naciągiem bocznym lub dolnym, jednak ich ładowanie jest nieco bardziej problematyczne, głównie z uwagi na fakt, że komora ładowania charakteryzuje się większymi rozmiarami. Z tego powodu wielu strzelców swoją uwagę kieruje w stronę droższych, wytrzymałych wiatrówek z klasycznie łamaną lufą.


W modelach wiatrówek sprężynowych stosowane są zazwyczaj lufy gwintowane, gwarantujące stały tor lotu śrutu i większą celność.

Wiatrówki długie zwane też karabinkami na CO2 są zdecydowanie mniej popularnym rozwiązaniem niż ich sprężynowe odpowiedniki. Czym tak naprawdę się różnią? Co mają do zaoferowania?

Pierwszą, a zarazem podstawową różnicą jest forma zasilania, z jakiego sprzęt korzysta do wystrzelenia śrutu z lufy. W przypadku wiatrówek CO2 jesteśmy zmuszeni do kupowania gazu w tradycyjnych kapsułach CO2 12 g, które popularnie używane są w pistoletach oraz replikach ASG. W niektórych przypadkach możliwe jest także stosowanie kapsuł z dwutlenkiem węgla o pojemności 88 g. Niewątpliwą zaletą wiatrówek na gaz jest fakt, że nie będziemy musieli każdorazowo przeładowywać broni i ładować do niej śrutu, co jest oczywiste w klasycznych modelach.

Zastosowanie magazynku pozwala na oddanie kilku – kilkunastu strzałów w ustalonej wcześniej pozycji. Jednocześnie karabinki CO2 cechują się lekkością i wytrzymałością. Stworzone z wytrzymałych materiałów kompozytowych są odporne na upadki. Pozbawienie ciężkich metalowych elementów potrzebnych do naciągania sprężyn pozwala na zredukowanie wagi karabinku i komfortowe użytkowanie go przez długie godziny.

Wszystkie zabiegi mają swoje plusy, ale też minusy. Do tych ostatnich będzie należała mniejsza moc wiatrówki. Musimy liczyć się także z tym, że przy wykończeniu gazu w kapsule, będzie ona mniejsza niż chwilę po jej przebiciu.

Sortuj według:
Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni