JAKI WYKRYWACZ METALI

4.Aby wybrać wykrywacz metali, który będzie optymalny do naszych potrzeb musimy zastanowić się nad kilkoma kryteriami wyboru. Wśród nich należy uwzględnić:

- funkcje detektora. Obecnie niektóre wykrywacze bogate są w funkcje i ulepszenia, które niekoniecznie są nam potrzebne. Wyspecjalizowane wykrywacze z mnóstwem pokręteł mogą świetnie sprawdzić się w terenie, jednak ich stopień zaawansowania i cena nie zachęcą do zakupu początkujących poszukiwaczy. Warto wybrać sprzęt, którego funkcje będą optymalnie dopasowane do naszych potrzeb bez konieczności płacenia za całkowicie niepotrzebne gadżety. Doskonałym przykładem dla osób początkujących będzie np. model Ace 250 firmy Garrett.

- wagę.Biorąc pod uwagę, że poszukiwania trwają czasem wiele godzin, warto pomyśleć o sprzęcie, który nie będzie dla nas za ciężki. Dlatego zwróćmy uwagę na wagę i poręczność detektora oraz różne udogodnienia, które mogą ułatwić nam pracę np. podłokietnik.

- tryb pracy. Wyróżnić możemy dwa tryby pracy: dynamiczny i statyczny. W przypadku tego pierwszego, w celu wykrycia przez detektor metalu musimy poruszać cewką nad szukanym przedmiotem.  Statyczny tryb pracy charakteryzuje się lepszą czułością na głęboko leżące i duże obiekty. Najlepiej jeśli detektor ma możliwość pracy w obu trybach, zwiększa to jego uniwersalność.

- dyskryminację, czyli możliwość odrzucenia określonych typów metali np. żelaza. Dzięki temu przeszukiwanie zaśmieconego terenu przebiega o wiele sprawniej.

- źródło zasilania.Zwróćmy uwagę na to ,czy jest to bateria czy ogniwo i jak wydajne będzie nasze źródło zasilania.Pamiętajmy o wyciąganiu baterii.Może to zapobiec uszkodzeniu sprzętu w momencie wylania baterii.

W tej kategorii nie ma produktów
Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni