GAZY OBRONNE

GAZY OBRONNE

Gazy obronnenajpopularniejszym artykułem obrony osobistej na rynku. Gazy obronne, które oferujemy to przede wszystkim gazy pieprzowe, które skutecznie działają na każdą osobę, nawet mogącą nie odczuwać bólu, np. pijaną lub silnie wzburzoną. Gaz pieprzowy nie jest środkiem śmiercionośnym, dlatego bez wahania można go użyć w przypadku zagrożenia.

Wyróżnia się dwa typy gazów pieprzowych: gazy żelowe i w chmurze. Te pierwsze mają większy zasięg działania i nie są podatne na warunki atmosferyczne jak np.: wiatr. Z powodu punktowego działania polecany jest do obrony w pomieszczeniach, jednak należy pamiętać, że punktowe działanie wiąże się również z tym, że musimy być celni podczas jego użycia. Drugi rodzaj - gazy chmurowe rozpylają się i przemieszczają, dlatego nie wymagają znakomitej precyzji aplikacji i mogą jednocześnie obezwładnić kilku napastników. Należy jednak pamiętać, że na ich działanie mają wpływ warunki atmosferyczne, przede wszystkim wiatr i deszcz. Deszcz obniża ich skuteczność, natomiast rozpylenie pod wiatr może spowodować, że obezwładnimy sami siebie. Oba rodzaje mają jednak to samo działanie - podrażniają śluzówkę oka powodując pieczenie, łzawienie a nawet chwilowe oślepienie, ograniczają możliwość złapania oddechu i powodują dezorientację, dzięki czemu dają nam szansę na ucieczkę. Należy jednak pamiętać, że od momentu aplikacji do zadziałania może upłynąć kilka sekund.

Gazy z naszej oferty pochodzą od uznanych na rynku producentów artykułów obronnych, co zapewnia wysoką jakość i skuteczność oferowanych artykułów. W naszej ofercie znajdują się gazy niewymagające zezwoleń.

Sortuj według:
Oprogramowanie sklepu internetowego SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni